Dead or Alive

Star 5 / 5
96.8 % RTP
Zagraj za darmo Dead or Alive
800€ Bonus + 120 Darmowych spinów
3400 zł Bonus + 75 Darmowych spinów
450 € Bonus + 250 Darmowych spinów
Nazwa Dead or Alive
Producenci gier Netent
Tematyka Dziki Zachód
Rodzaj gry Wideo Sloty
RTP 96.8
Rok produkcji 2013
Progresywne pule Nie
Wybór linii wypłat Tak
Funkcja bonusowa Nie
Darmowe spiny Tak
Automatyczna gra Tak
Min/Max stawka 0.01/0.5

Dead or Alive slot recenzja

Dead or Alive to jeden z popularniejszych automatów na świecie. Zaprojektowany został przez firmę NetEnt. Zasady gry Dead or Alive są bardzo proste. Rozgrywka nie powinna sprawić trudności nawet początkującym graczom. Gra na automacie odbywa się przy pomocy żetonów. Zanim zakręcimy bębnami automatu, musimy wybrać stawkę dla jednego żetonu. Następnie wybieramy ilość żetonów, którą chcemy postawić na jeden obrót oraz wybieramy ilość linii wypłat. Stawka, którą wybraliśmy jest następnie dzielona przez liczbę aktywnych linii wypłat. Jeśli na aktywnej linii wypłat wypadnie wygrywająca kombinacja, automat wypłaci nam wygraną.

Fabuła gry Dead or Alive

Tym razem firma NetEnt zaprasza graczy na wycieczkę do czasów dzikiego zachodu. Fabuła gry jest bardzo prosta i przyjemna. Naszym celem w grze jest odnalezienie poszukiwanych listami gończymi przestępców. Im więcej ich znajdziemy tym większe będą nasze wygrane. Automat jest zbudowany z 5 bębnów, 3 rzędów oraz 9 linii wygrywających. W klimat dzikiego zachodu przeniosą nas liczne symbole, nawiązującę do czasów kowbojów. Na bębnach znajdziemy między innymi odznaki szeryfa, szklaneczki whisky, kowbojki, rewolwery, czy też plakaty z poszukiwanymi przestępcami.

Symbole w Dead or Alive

Najcenniejszym symbolem w grze jest odznaka szeryfa. Dodatkowo na bębnach znajdziemy także znane z innych automatów symbole karciane – od dziesiątki do asa. Aby wygrać na automacie Dead or Alive na aktywnej linii wypłat muszą ułożyć się przynajmniej trzy takie same symbole.

Z kolei kombinacja 5 symboli wild na jednej linii daje wygraną w wysokości stawki zakładu pomnożoną przez 135.

Tradycyjnie, jak niemal w każdym współczesnym automacie, w Dead or Alive znajdziemy dwa symbole specjalne. Pierwszy z nich to scatter. Symbol scatter to dwa skrzyżowane ze sobą rewolwery. Scattery dają nam wygraną nawet jeśli nie pojawią się na jednej linii wypłat. Także one są odpowiedzialne za uruchomienie darmowych spinów. Jeśli wypadną nam trzy symbole scatter, zdobywamy 12 darmowych spinów.

Drugi z symboli to wild. Jest nim plakat poszukiwanego przestępcy. Jak w każdym automacie, także w grze Dead or Alive symbol wild zastępuje dowolny inny symbol, który brakował nam do wygrywającego układu. Wild nie może jedynie zastąpić symbolu scatter.

W automacie Dead or Alive mamy jeszcze jeden symbol specjalny, tzw. sticky wild, a więc przylepiający się symbol wild. Nazwa wzięła się stąd, że gdy go wykręcimy podczas rundy darmowych spinów, symbol zostaje przylepiony do tego bębna na czas pozostałych obrotów. Dzięki temu, mamy o wiele większe szanse na wygraną.

Gry bonusowe

Automat nie posiada specjalnych gier bonusowych, a jego najlepsza funkcją dodatkową są darmowe spiny. Jak już wspomnieliśmy, uruchamiane są wtedy, gdy wykręcimy 3 symbole scatter. Otrzymujemy 12 darmowych obrotów, a wszystkie wygrane mnożone są przez dwa.

Dodatkową atrakcję podczas darmowych spinów zapewniają symbole sticky wild. Jeśli trafimy na ten symbol na każdym bębnie, otrzymamy nagrodę w postaci dodatkowych 5 darmowych spinów.

Podsumowanie Dead or Alive

Wizualnie automat Dead or Alive być może nie powala na kolana, ale przyciąga on uwagę graczy swoim potencjałem. Mówimy tu nie tylko o sporych możliwościach podczas darmowych spinów, ale także w grze podstawowej. Automat słynie z regularnych wypłat i dlatego cieszy się tak dużą popularnością wśród graczy. Automat zachęca także możliwością ustalania różnego rodzaju stawek, przez co przyciąga zarówno tych, którzy grają nisko, jak i osoby lubiące grać agresywnie. Automat Dead or Alive to pozycja, którą zdecydowanie musisz wypróbować.

Zaktualizowano: