Jakie stawki powinno się obstawiać na automatach do gier?

Automaty do gier to bardzo specyficzny rodzaj zabawy. Bawić w nich może się praktycznie każda osoba – bez względu na zaawansowanie. Gry praktycznie w całości opierają się na zasadach generatora liczb losowych, więc w rzeczywistości użytkownik może jedynie przyglądać się temu, co zostanie wylosowane i liczyć na szczęście. Jaki te zasady mają wpływ na osiągane wyniki? Czy obranie odpowiedniej strategii zakładów przyniesie wymierny rezultat? W końcu czy obstawi się 10, czy 100 monet – prawdopodobieństwo trafienia spektakularnej wygranej jest identyczne. Duża część graczy zastanawia się, jaka strategia stawki będzie optymalna. Eksperci twierdzą, że odpowiednio lawirując zakładem, można znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną…

automat-stawki

Najpierw wersja demonstracyjna

Skorzystanie z wersji demo, to kluczowa sprawa, jeśli chodzi o wybadanie dowolnego automatu do gier. Tylko w ten sposób można sprawdzić, jak w rzeczywistości „zachowuje” się wybrany slot i dostosować odpowiednią strategię. Dodatkowo gracz może na własne skórze przekonać się, jak działają funkcje bonusowe i sprawdzić częstotliwość ich pojawiania. To bardzo ważna kwestia, która razem z częstotliwością trafiania zwykłych kombinacji tworzą ogólny zarys możliwości gry. Wybierając wersję testową, gracz nie musi przejmować się budżetem. Określa swoją stawkę i sprawdza automat. W razie przegranej, po prostu uruchamia rozgrywkę od nowa, a wszystkie parametry wrócą do stanu początkowego.

Określenie stawki i swojego budżetu

Każdy użytkownik ma inne możliwości. Jedna osoba będzie w stanie rozpocząć rozgrywkę z mniejszą kwotą, a druga z o wiele większą. Bez względu na budżet – szanse na wygraną są takie same. Zmniejsza się jedynie skala wygranych, które zawsze będą pojawiać się z taką samą częstotliwością. Dlatego określenie swojego budżetu może sieć bardzo ważne znaczenie.

Stawka za jeden obrót nie powinna być za niska ani za duża. Automat do gier, który wcześniej udało się poznać w wersji demo, ma różne funkcje bonusowe, które składają się na ogólny wskaźnik RTP. Warto zwrócić uwagę, jak często pojawiają się bonusy oraz dowiedzieć się, jaki jest ich potencjał do wygrywania. Niektóre automaty do gier w 90% opierają się na rundach specjalnych. Oznacza to, że jeśli bonus uruchamia się z 1% szansą, a gracz postanowił zaszaleć i będzie wykorzystywał 10% swojego budżetu na pojedyncze rozlosowanie symboli, to najpewniej straci wszystkie pieniądze, zanim w ogóle uda mu się cokolwiek trafić. Jeśli natomiast zdecyduje się na zakład z 1% budżetu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że uda mu się uruchomić bonus, po drodze trafiając kilka interesujących kombinacji, dzięki czemu wyjdzie na plus, żeby nadal kontynuować rozgrywkę.

automat-gonzo-stawki

RTP i zmienność wyników

Maszyny do gier prawie zawsze są określone przez współczynnik RTP oraz zmienność wyników. Współczynnik zwrotu określa sam wydawca, ponieważ licencja hazardowa może wymagać konkretnej wysokości, żeby dopuścić automat do użytku. Warto w tym miejscu jednak zaznaczyć, że RTP określa ogólny zwrot pieniędzy, który często zawiera wszystkie możliwe wygrane i prawdopodobieństwo. Dlatego gracze powinni zwracać uwagę na RTP, ale nie sugerować się nim w 100%.

Zmienność wyników może mieć większe znaczenie, ale o wiele rzadziej podaje się ten ważny parametr. Przy określaniu budżetu i wysokości stawki, zawsze powinno się zwracać uwagę na zmienność wyników. Jeśli parametr mówi, że wyniki rzadko się zmieniają, to można zwiększać zakład. Wtedy najczęściej wygrane pojawiają się często, ale są stosunkowo niskie. Jeśli jednak zmienność jest wysoka, to wygrane osiągają bardzo rozbieżne wartości. W tym przypadku warto zastanowić się nad niższym zakładem, który pozwoli przetrwać serię mniejszych wygranych, żeby dotrzeć do tej rzadszej, ale o wiele większej, która zdecyduje o całej rozgrywce.

automat-stawki

Ostateczny wybór stawki

Wszyscy gracze są inni i mają różne wymagania. Każdy jednak chce wygrać, a żeby to osiągnąć, należy przestrzegać pewnych zasad. Oczywiście można iść na żywioł i liczyć na szczęście. Jeśli jednak ktoś podejdzie do tej kwestii z rozwagą, jego szanse na wygraną drastycznie wzrosną.

Author
Od wielu lat pasjonuję się grami losowymi i nie tylko. Postanowiłam podzielić się swoją pasją z innymi użytkownikami, żeby udowodnić, iż ta zabawa nie jest taka zła, jak sądzi się w naszym kraju. Bawienie się przy automatach do gier może być tak samo interesujące, jak granie w każde inne gry wideo. Jako szczęśliwy posiadacz konsoli do gier mogę się pod tym podpisać bez zawahania.
Kasyna internetowe to ogromny dział gier online i zdaję sobie sprawę z tego, że początkujący użytkownicy mogą czuć się zagubieni. To właśnie dla nich tworzę swoje teksty, w których próbuje przedstawić wszystkie najważniejsze zagadnienia, ułatwiając podjęcie ostatecznej decyzji.